Kül Masalı Nerde Çekiliyor?

Kül Masalı, TRT1 ekranlarında izleyiciyle buluşan etkileyici bir dram dizisidir. Dizinin konusu, Türkiye’nin en zengin ve köklü ailelerinden biri olan Giraylı ailesinin veliahtı Arat Giraylı (Gökhan Alkan) ve yoksul ve mütevazı bir geçmişten gelen Özge (Sevda Erginci) arasında gelişen, ilk görüşte başlayan aşk ve sonrasında yaşanan entrikaları ele alıyor. Özge’nin restoranda aşçılık yaparak sürdürdüğü sakin hayatı, Arat’ın ailesinin yaşadığı konakta gelin olarak girmesiyle tamamen değişir. Kocasının geçmişinden gelen öfke patlamaları, Özge’nin kız kardeşi Behiye’nin (Gizem Güneş) zenginlik ihtirası ve Arat’ın şaibeli şekilde ölen eşi Jale’nin (Başak Gümülcinelioğlu) peşini bırakmayan gölgesi, Özge’nin zorlu yolculuğunu daha da karmaşık hale getirir.

Kül Masalı Nerde Çekiliyor?

Kül Masalı dizisinin çekimleri, Türkiye’nin göz kamaştırıcı doğa manzaraları ve tarihi mekanlarıyla ünlü iki lokasyonunda gerçekleştiriliyor: Antalya ve Kapadokya.

  • Antalya, Akdeniz kıyısında yer alan ve doğal güzellikler, antik şehirler, lüks tatil beldeleri ile tanınan bir ilimizdir. Dizinin çoğu sahnesi, Antalya’nın eşsiz plajları, tarihi konağı ve doğal alanları gibi çeşitli mekanlarında çekilmektedir, bu da izleyiciye görsel bir şölen sunuyor.
  • Kapadokya, Anadolu’nun ortasında, peri bacaları, tarihi kiliseleri ve yer altı şehirleriyle ünlü eşsiz bir doğal ve tarihi mirasa sahip bölgedir. Dizi, Kapadokya’nın büyüleyici vadileri ve tarihi dokusu içindeki sahneleriyle izleyicilere adeta bir zaman yolculuğu yaşatıyor.

Kül Masalı, bu iki farklı ve büyüleyici lokasyonun benzersiz güzelliklerini kullanarak, hikayenin dramatik yapısını ve duygusal derinliğini daha da zenginleştiriyor. Antalya’nın lüks yaşamından Kapadokya’nın tarihi atmosferine uzanan geniş bir yelpazede izleyiciyi sürükleyici bir yolculuğa çıkartıyor.

Sponsor Bağlantılar ; Çanakkale Haberleri nasilkullanir.com 3 sayfa haberleri kimdir en iyi